Listen here! KCSU Livestream

DJ Schedule

Check out our weekly programming schedule to find your new favorite show.

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am - 1:00 am
Choo Tha Disc Jockey
Vinyl Revolution
12:00 am
1:00 am
Squid
The Cephalopodcast
12:00 am
1:00 am
1:00 am - 2:00 am
Thunderwolf
The Immersive Sound
1:00 am
3:00 am
2:00 am - 3:00 am
7:00 am - 8:00 am
Cronken's Spiel
Cronken's Spiel
7:00 am
9:00 am
DiscGrace
Breakfast with Disgrace
7:00 am
9:00 am
Steiner Recliner
Relaxing with the Steiner Recliner
7:00 am
9:00 am
TBD
7:00 am
9:00 am
WOW
Finally Friday
7:00 am
9:00 am
8:00 am - 9:00 am
9:00 am - 10:00 am
Vinny D
Sunshine Sublime
9:00 am
11:00 am
R & R
Programmed Pleasure
9:00 am
11:00 am
LC w/ DJ Scully
Space Babez from Earth
9:00 am
11:00 am
Earl Grey & Caribbean Java
The Coffee House
9:00 am
11:00 am
10:00 am - 11:00 am
11:00 am - 12:00 pm
Star
Star Time
11:00 am
1:00 pm
Kiddo
The Kid's Table
11:00 am
1:00 pm
Salinger
Knickknack Hour
11:00 am
1:00 pm
Jericho
The Victory Lap
11:00 am
1:00 pm
Lloyd
Ram Jam
11:00 am
1:00 pm
Laurelle Turner
The Innovators
11:00 am
1:00 pm
12:00 pm - 1:00 pm
1:00 pm - 2:00 pm
Atlas & Atlantic
Alphabet Sets
1:00 pm
3:00 pm
Nick & Bryan
B+B Sports
1:00 pm
3:00 pm
DLauren & Earth
Femme Nomads
1:00 pm
3:00 pm
Captain Jack & Squid
Abandon Ship
1:00 pm
3:00 pm
Amethyst and DoRaeMi
Amateur Hour
1:00 pm
3:00 pm
Mad Mags
Sing-Along Sundays
1:00 pm
3:00 pm
2:00 pm - 3:00 pm
3:00 pm - 4:00 pm
Mimi & Wildcard
My Dad's Vinyl
3:00 pm
5:00 pm
HENB
One Third Man
3:00 pm
4:00 pm
Minelli and Megaburn
The Girl's Room
3:00 pm
5:00 pm
Steez
The Plug
3:00 pm
5:00 pm
Raven
Booksworms
3:00 pm
5:00 pm
Sapphire
The Grind & Unwind
3:00 pm
5:00 pm
Sarkasmo
Comedy²
3:00 pm
5:00 pm
4:00 pm - 5:00 pm
Mario
Schoolin'
4:00 pm
6:00 pm
5:00 pm - 6:00 pm
The Training Show
with DJ DLauren
5:00 pm
7:00 pm
The Ramblers
Sports
5:00 pm
7:00 pm
Loco Locals
with Mimi Hibben
5:00 pm
7:00 pm
Stitchworth
Country Doesn't Rhyme with Orange
5:00 pm
7:00 pm
6:00 pm - 7:00 pm
SOGES Science Show
with DJ Fox
6:00 pm
7:00 pm
7:00 pm - 8:00 pm
The Real Beale & Cruz
Shuffle Mode
7:00 pm
9:00 pm
B-RAD
Mountain Jam
7:00 pm
9:00 pm
Fox
City2City
7:00 pm
9:00 pm
Waylo
So.Gnar Radio
7:00 pm
9:00 pm
Thrillington
Deep Cuts
7:00 pm
9:00 pm
Night Shade
Progrocket
7:00 pm
9:00 pm
8:00 pm - 9:00 pm
9:00 pm - 10:00 pm
Meenbeatz & Tradhandz
Pre-Midnight Snack
9:00 pm
11:00 pm
Atlas
Folkin' Around
9:00 pm
11:00 pm
Atlantic & Bruce
Deem the Theme
9:00 pm
11:00 pm
Captain Jack
Jukebox Time Machine
9:00 pm
11:00 pm
Hyperballad
Starship Calico
9:00 pm
11:00 pm
Chromatone
Night School
9:00 pm
11:00 pm
10:00 pm - 11:00 pm
11:00 pm - 12:00 am
Choo Tha Disc Jockey
Vinyl Revolution
11:00 pm
1:00 am
Squid
The Cephalopodcast
11:00 pm
12:00 am

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am - 1:00 am
Choo Tha Disc Jockey
Vinyl Revolution
12:00 am
1:00 am
Squid
The Cephalopodcast
12:00 am
1:00 am
1:00 am - 2:00 am
Thunderwolf
The Immersive Sound
1:00 am
3:00 am
2:00 am - 3:00 am
7:00 am - 8:00 am
Cronken's Spiel
Cronken's Spiel
7:00 am
9:00 am
DiscGrace
Breakfast with Disgrace
7:00 am
9:00 am
Steiner Recliner
Relaxing with the Steiner Recliner
7:00 am
9:00 am
TBD
7:00 am
9:00 am
WOW
Finally Friday
7:00 am
9:00 am
8:00 am - 9:00 am
9:00 am - 10:00 am
Vinny D
Sunshine Sublime
9:00 am
11:00 am
R & R
Programmed Pleasure
9:00 am
11:00 am
LC w/ DJ Scully
Space Babez from Earth
9:00 am
11:00 am
Earl Grey & Caribbean Java
The Coffee House
9:00 am
11:00 am
10:00 am - 11:00 am
11:00 am - 12:00 pm
Star
Star Time
11:00 am
1:00 pm
Kiddo
The Kid's Table
11:00 am
1:00 pm
Salinger
Knickknack Hour
11:00 am
1:00 pm
Jericho
The Victory Lap
11:00 am
1:00 pm
Lloyd
Ram Jam
11:00 am
1:00 pm
Laurelle Turner
The Innovators
11:00 am
1:00 pm
12:00 pm - 1:00 pm
1:00 pm - 2:00 pm
Atlas & Atlantic
Alphabet Sets
1:00 pm
3:00 pm
Nick & Bryan
B+B Sports
1:00 pm
3:00 pm
DLauren & Earth
Femme Nomads
1:00 pm
3:00 pm
Captain Jack & Squid
Abandon Ship
1:00 pm
3:00 pm
Amethyst and DoRaeMi
Amateur Hour
1:00 pm
3:00 pm
Mad Mags
Sing-Along Sundays
1:00 pm
3:00 pm
2:00 pm - 3:00 pm
3:00 pm - 4:00 pm
Mimi & Wildcard
My Dad's Vinyl
3:00 pm
5:00 pm
HENB
One Third Man
3:00 pm
4:00 pm
Minelli and Megaburn
The Girl's Room
3:00 pm
5:00 pm
Steez
The Plug
3:00 pm
5:00 pm
Raven
Booksworms
3:00 pm
5:00 pm
Sapphire
The Grind & Unwind
3:00 pm
5:00 pm
Sarkasmo
Comedy²
3:00 pm
5:00 pm
4:00 pm - 5:00 pm
Mario
Schoolin'
4:00 pm
6:00 pm
5:00 pm - 6:00 pm
The Training Show
with DJ DLauren
5:00 pm
7:00 pm
The Ramblers
Sports
5:00 pm
7:00 pm
Loco Locals
with Mimi Hibben
5:00 pm
7:00 pm
Stitchworth
Country Doesn't Rhyme with Orange
5:00 pm
7:00 pm
6:00 pm - 7:00 pm
SOGES Science Show
with DJ Fox
6:00 pm
7:00 pm
7:00 pm - 8:00 pm
The Real Beale & Cruz
Shuffle Mode
7:00 pm
9:00 pm
B-RAD
Mountain Jam
7:00 pm
9:00 pm
Fox
City2City
7:00 pm
9:00 pm
Waylo
So.Gnar Radio
7:00 pm
9:00 pm
Thrillington
Deep Cuts
7:00 pm
9:00 pm
Night Shade
Progrocket
7:00 pm
9:00 pm
8:00 pm - 9:00 pm
9:00 pm - 10:00 pm
Meenbeatz & Tradhandz
Pre-Midnight Snack
9:00 pm
11:00 pm
Atlas
Folkin' Around
9:00 pm
11:00 pm
Atlantic & Bruce
Deem the Theme
9:00 pm
11:00 pm
Captain Jack
Jukebox Time Machine
9:00 pm
11:00 pm
Hyperballad
Starship Calico
9:00 pm
11:00 pm
Chromatone
Night School
9:00 pm
11:00 pm
10:00 pm - 11:00 pm
11:00 pm - 12:00 am
Choo Tha Disc Jockey
Vinyl Revolution
11:00 pm
1:00 am
Squid
The Cephalopodcast
11:00 pm
12:00 am

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

No events available in live-in-studio category!
No events available!
Menu

 

Menu